Kadra

Kadrę Niepublicznego Przedszkola „REKSIO” stanowi zespół dobrze wykształconych pedagogów. Są to osoby posiadające doświadczenie w pracy z dziećmi, dla których praca z nimi jest przyjemnością i pasją. Podczas zajęć wykorzystywane są najnowsze metody pracy z dzieckiem, z uwzględnieniem wieku, zainteresowań i umiejętności przedszkolaków. W podejmowanych działaniach nauczyciele starają się stymulować wszystkie sfery osobowości dzieci, dbając o ich harmonijny rozwój.

 

mgr Małgorzata Wawrowska – p.o. dyrektora ds. pedagogicznych przedszkola, wychowawca

Z wykształcenia jestem nauczycielem kształcenia zintegrowanego. Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu, specjalność: Pedagogika, kierunek – Edukacja wczesnoszkolna z arteterapią.
Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, które pozwala mi wykorzystywać tradycyjne i innowacyjne metody nauczania. W celu podniesienia atrakcyjności i efektywności swojej pracy podejmuję ciągle działania w kierunku wzbogacania swojego warsztatu pracy i zdobywania nowych doświadczeń zawodowych uczestnicząc w szkoleniach, kursach oraz warsztatach.
Praca z dziećmi to moja pasja. Przebywanie sama zabawa z nimi oraz organizowanie różnorakich spotkań, wycieczek sprawia mi ogromną frajdę i satysfakcję, a ich nieustanny rozwój utwierdza mnie w tym co robię.
Ważna cechą mojego charakteru jest cierpliwość, wytrwałość oraz zaangażowanie. Moim mottem w pracy z dzieckiem są wymowne „słowa” znanego pedagoga Janusza Korczaka „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż! Jeśli przy największym wysiłku dozna porażek, należy tak pobłażać, jak pobłażliwie godzimy się z naszymi własnymi wadami (...)”

   

Emilia Dawid – wychowawca, nauczyciel języka angielskiego

Z wykształcenia jestem pedagogiem, absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna z nauczaniem języka angielskiego. Obecnie kontynuuje studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, po to by jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje. W swojej pracy wykorzystuję tradycyjne i nowoczesne metody nauczania pobudzające wszechstronny rozwój przedszkolaków.
Powodem, dla którego pokochałam pracę z dziećmi jest fascynacja ogromem drzemiącego w nich potencjału – kreatywności, błyskotliwości, łatwości przyswajania wiedzy oraz ciekawości świata. Stawiam sobie za cel poznanie potrzeb każdego dziecka i ukierunkowanie swojej pracy na ich indywidualne potrzeby. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność oraz daje wiele radości i zadowolenia. Uwielbiam dziecięcą spontaniczność oraz szczerość. Największą satysfakcję odczuwam obserwując stałe postępy naszych przedszkolaków.

 

 

mgr Paulina Szuster

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Sieradzu. Ukończyńczyłam  studia pedagogiczne na kierunkach: resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo - wychowawcza oraz edukacja początkowa w zakresie przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej. Praca z najmłodszymi od zawsze była przedmiotem moich zainteresowań. Współpraca z najmłodszymi sprawia mi wiele radości a postępy, jakie czynią pod moim okiem sprawiają, że do swojego zawodu podchodzę z jeszcze większą pasją i zaangażowaniem. Jestem osobą cierpliwą, empatyczną ale także wymagającą w stosunku do dzieci. W pracy z nimi najbardziej cenię sobie ich spontaniczność i żywiołowość. W swojej pracy duży nacisk kładę na współpracę z rodzicami, ponieważ wychodzę z założenia, że działając razem możemy osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty w wychowaniu Państwa pociech.

 

mgr Magdalena Szablewska
Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika, w zakresie Nauczania Początkowego i Wychowania Przedszkolnego.
Od 2003 roku pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym. W pracy najważniejszy jest dla mnie osobisty rozwój moich podopiecznych, wspólne pokonywanie słabości oraz odkrywanie małych i dużych talentów. Dziecięca  pomysłowość oraz zapał do nauki i zabawy są dla mnie inspiracją do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych, a każde ”kocham cię ciociu” pochodzące z ust moich przedszkolaków największą nagrodą. Na co dzień kieruję się mottem znanego pedagoga Janusza Korczaka : “Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”. Wiem jak ważna w mojej pracy jest wspópraca z rodzicami, dlatego liczę na Państwa pomoc i zaangażowanie. Tylko wtedy istnieje szansa uformowania dobrego, mądrego i wrażliwego, młodego człowieka.

 

Marzena Cała

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Ukończyłam również studia podyplomowe na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Sieradzu. Praca w zawodzie nauczyciela jest wyzwaniem, które co dzień pozwala odkryć coś nowego. Każde dziecko jest inne, każde jest wyjątkowe, mające własne zainteresowania oraz swój własny, mały świat, dlatego staram się podejść do każdego indywidualnie. Zależy mi na tym, aby „nasze” maluszki chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały z niego do domu z uśmiechem na twarzy. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale też „ciocią”, która zawsze przytuli, pomoże i postara się, aby każdy dzień był pełen radości. W dzieciach uwielbiam szczerość, spontaniczność i bezpośredniość. Praca z przedszkolakami daje mi wiele radości i satysfakcji.

 

Renata Krystecka

Jestem nauczycielką angielskiego w przedszkolu REKSIO w Sieradzu. Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Językowe w Sieradzu w 2015 roku i obroniłam tytuł magistra w 2018 roku. Zajmuję się uczeniem angielskiego od 5 lat. Uczyłam już młodzież jak i dorosłych ale uczenie dzieci to moja pasja. Moje zajęcia polegają głównie na łączeniu nauki z zabawą i budowaniu dobrej relacji z dziećmi co pozwala mi zachęcić Naszych przedszkolaków do poznawania jak największej ilości słów i piosenek w języku angielskim.  W pracy z Nimi głownie dążę do tego by dzieci polubiły język angielski i chętnie uczyły się go w przyszłości.

 

Emanuela Krotowska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyłam studia na kierunku: pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Obecnie poszerzam swoje kwalifikacje i kontynuuję studia na kierunku: opieka i terapia pedagogiczna. Praca z dziećmi była tym, czego zawsze chciałam, a każdy dziecięcy uśmiech i „przytulas” tylko mnie w tym utwierdzają. W pracy z maluszkami stawiam na naukę przez zabawę oraz spontaniczność i staram się wykorzystać każdą sytuację, aby przekazać im coś nowego. Postępy jakie obserwuję u moich podopiecznych są dla mnie największą nagrodą.

 

Katarzyna Nogala - logopeda

Z wykształcenia jestem pedagogiem, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiem na kierunku: Pedagogika rewalidacyjna. W 2012 r. ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Logopedia. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. W kolejnych latach ukończyłam studia podyplomowe o kierunku: Integralna Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Jako logopeda staram się nieustanie wzbogacać warsztat pracy oraz podnosić swoje kwalifikacje, uczęszczając na kolejne warsztaty i szkolenia.  Mam nadzieję, ze dzięki temu będę mogła nieść fachowa i skuteczną pomoc Państwa dzieciom.  Praca logopedy daje mi ogromną satysfakcję, a sukces to usłyszeć poprawę w wymowie moich podopiecznych. Indywidualne podejście oraz nawiązanie dobrego kontaktu to wytyczne, którymi kieruje się w pracy.

 

Magdalena Gotkowicz – wychowawca, nauczyciel zajęć umuzykalniających

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Sieradzu na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Zamierzam kontynuować studia pedagogiczne, aby poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje. Absolwentka Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sieradzu, klasa saksofonu altowego i fortepianu. Swoją pracę z dziećmi łączę z muzyką, po to aby odkrywać ich talenty. Praca w zawodzie nauczyciela jest jedną z najlepszych wyborów życiowych jakie podjęłam. Staram się być, dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem, aby czuły się bezpiecznie. Codziennie uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze i osiągamy sukcesy. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie uwzględniając jego możliwości.