O Niepublicznym Przedszkolu "REKSIO"

Niepubliczne Przedszkole „REKSIO” jest nowoczesnym przedszkolem dla dzieci w wieku 2,5 - 5 lat.

Przedszkole prowadzone jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Przyszłości „PROGRESS”.

Przedszkole posiada wpis do ewidencji przedszkoli niepublicznych Urzędu Miasta Sieradza.

Przedszkole „REKSIO” realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.

Dzieci w przedszkolu spędzają ważną część swojego dzieciństwa, dlatego zależy nam, by zapewnić im jak najlepsze warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju.

Troszczymy się zarówno o intelekt, jak i rozwój emocjonalny, społeczny i fizyczny naszych małych przedszkolaków.
Uważamy, że bardzo istotne jest zachowanie równowagi miedzy swobodną zabawą, ruchem na świeżym powietrzu i zajęciami edukacyjnymi.
Jest dla nas niezwykle ważne, by Państwa pociechy czuły się w przedszkolu komfortowo i bezpiecznie, a czas w nim spędzony był czasem radości i beztroskiej zabawy. Dołożymy wszelkich starań, by dzieci każdego dnia zdobywały nowe, ciekawe doświadczenia i przebywały w przedszkolu z przyjemnością bawiąc się i ucząc. Wierzymy, że twórcza atmosfera, ciepło, życzliwość i wsparcie nauczycieli zaowocują rozwijaniem dziecięcych talentów, rozbudzą pasje i poszerzą zainteresowanie światem.

  

Warunki lokalowe

Niepubliczne Przedszkole „REKSIO” znajduje się w nowo wybudowanym budynku wolnostojącym o łącznej powierzchni 560 m². Wnętrza zaprojektowane zostały przez architekta pod kątem działalności przedszkola, dzięki czemu zaspokajają różnorodne potrzeby dzieci. W budynku zastosowano wszelkie rozwiązania i udogodnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów.

Przedszkole „REKSIO” posiada cztery nowocześnie urządzone i wyposażone sale dydaktyczne o wielkości od 63 m² do 76 m², toalety z ergonomicznymi urządzeniami sanitarnymi dostosowane do wieku i wzrostu dzieci oraz przestronną szatnię. Budynek posiada monitoring, dzięki któremu rodzice będą mogli mieć pewność, że ich dzieci są bezpieczne i szczęśliwe.

 

Godziny pracy

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 - 18:00 przez 12 miesięcy w roku.

 

Posiłki

Przedszkole „REKSIO” zapewnia 4 pożywne posiłki dziennie, przygotowywane w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez Rejonową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Wszystkie posiłki - śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek przygotowywane są przez profesjonalną firmę i przywożone będą do przedszkola w formie cateringu.